Doğaltakılmak İsteyenlere Öneriler

Doğaltakılmak İsteyenlere Öneriler - Dogaltakil

DOĞALTAKILMAK İSTEYENLERE ÖNERİLER 

Sağlıklı bir yaşam için alınması gereken önlemlerin pek çoğu hayatımızı akışına bırakmaktan ve günlük yaşamımızda uygulamamız gereken küçük ve kolay çabalardan geçer. Nerede olursa olsun günlük yaşamı düzenleyen bazı temel kuralların bilinerek uygulanması, sağlığın korunmasını ve diğer bireylerle paylaştığımız yaşamı kolaylaştırır. Bu kurallardan en önemli bazıları temizlik, sağlıklı beslenme, bedensel ve zihinsel çalışma, düzenli yaşam, sigara, alkol, uyarıcı ve uyuşturucu maddelerden uzak durma, kazalardan korunma, sorunlarla başa çıkmada doğru ve uygun yöntemler kullanmadır.

Uyandıktan Sonra 1 saat içinde Kahvaltı Yapın

Peynir, domates, salatalık, zeytin, az yağda pişirilmiş yumurta, kepek veya çavdar ekmeğinden oluşan güçlü bir kahvaltı ile güne başlayın.

Sizler için özenle seçilmiş doğadan sofranıza birbirinden lezzetli ve katkı maddesiz Doğaltakıl ürünlerine kahvaltı sofralarınızda yer vermenizi öneririz.

Ruh Sağlığınızı Önemseyin

 Ruh sağlığı, kişinin kendisi ve diğer insanlarla uyum ve denge içinde olmasıdır. Bu uyum değişkenlik ve belli ölçülerde esneklik taşır.

 

Beslenmenizi Egzersizle Destekleyin

Diyet yerine, egzersizle desteklenen bir beslenme sistemi oluşturun. Vücudumuzun karbonhidrat, protein, yağ, vitamin ve minerallere ihtiyacı vardır. Mesela sadece protein ürünlerinin alındığı protein diyeti yaparak vücudun işleyişini bozmamaya özen gösterin.

Sigara ve Alkol Tüketmeyin

"Sigara ve alkol tüketmeyin. Sağlıklı ve uzun bir ömür geçirmeyi istiyorsanız, kesinlikle sigara ve içki içmeyin.”

Su İçin 


"Sıcak havalarda en çok ihtiyaç duyulan besin nedir?" diye sorsak hep bir ağızdan "Su" cevabını verirsiniz. Yaşamımızdaki en temel besin olan suyu kesinlikle es geçmemelisiniz. Günde en az 2 litre su içmelisiniz. Bu sizi hem enerjik bir hale getirecek hem de daha sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.

Kuruyemiş Tüketin

Her gün en az 1/3 kase kabuklu yemiş tüketin. Ham kuruyemiş tercih edin. Aynı zamanda, bol baharat tüketin. Zencefil, kurkumin ve sarımsak tüketmeye özen gösterin. Her ne kadar kavrulmuş ürünlere göre daha az lezzetli olduğu düşünülse de daha yüksek besin değerlerine sahip olması sebebiyle kavrulmamış olan ürünlerin daha sağlıklı olduğune belirtmek isteriz.

Yemekleri Pişirirken Dikkatli Olmalısınız

Yemeklerinizi buğulama ya da haşlama yaparak pişirmenizi öneririz.

Sizler için özenle seçilen Doğaltakıl ürünlerini besin değeri en yüksek haliyle tüketmeniz bunu öneririz.

Ağız ve Diş Sağlığı

Günde iki kez iki dakika kendinize ait diş fırçasıyla etkin şekilde dişlerinizi ve dilinizin üzerini fırçalayınız. Uzun vadede bunun sağlığınız için etkilerini göeceksiniz...

Read more

Şekersiz Doğaltakıl İncir Uyutma Tarifi - Dogaltakil

Şekersiz Doğaltakıl İncir Uyutma Tarifi

Our Vision - Dogaltakil

Our Vision

Amterdam ve Amstelveen'de Günlük Eve Teslimlerimiz Başlamıştır ! - Dogaltakil

Amterdam ve Amstelveen'de Günlük Eve Teslimlerimiz Başlamıştır !

Comments

Be the first to comment.
All comments are moderated before being published.

Sepetim

SEPETE ÖZEL TIKLA EKLE - Hakiki Erzincan Karakovan Balı 600gr.
€12,90 €25,90
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Alışverişe devam etmek için tıklayın.